Model-yıl maliyet merkezi • 2026
2023 Volkswagen Touareg Yakıt Maliyeti
11 motor/versiyon için 15.000 km/yıl referans kullanımla hesaplanmış maliyet aralığı.
Yıllık nakit maliyet aralığı97.619,00 ₺ – 272.452,40 ₺
Yakıt / enerji aralığı25.113,00 ₺ – 123.282,00 ₺Versiyon ve tüketim değerine göre.
2023 Touareg motor seçenekleri
| Motor / versiyon | Yakıt | MTV aralığı | Yakıt / enerji | Sigorta ref. | Yıllık toplam |
|---|---|---|---|---|---|
| 2.0L TSI 4MOTION 8AT AWD (249 HP)8-speed automatic · | Benzin | 23.625,00 ₺ – 25.784,00 ₺ | 93.603,00 ₺ | 0,00 ₺ | 144.451,50 ₺ |
| 2.0L TSI 4MOTION 8AT AWD (252 HP)8-speed automatic Tiptronic · | Benzin | 23.625,00 ₺ – 25.784,00 ₺ | 102.735,00 ₺ | 0,00 ₺ | 153.583,50 ₺ |
| 3.0L TDI SCR V6 8AT AWD (234 HP)8-speed automatic Triptonic · | Dizel | 55.837,00 ₺ – 60.905,00 ₺ | 82.110,60 ₺ | 0,00 ₺ | 166.625,60 ₺ |
| 3.0L TDI SCR V6 8AT AWD (286 HP)8-speed automatic (tiptronic) · | Dizel | 55.837,00 ₺ – 60.905,00 ₺ | 82.110,60 ₺ | 0,00 ₺ | 166.625,60 ₺ |
| 3.0L TDI V6 4MOTION 8AT AWD (231 HP)8-speed automatic · | Dizel | 55.837,00 ₺ – 60.905,00 ₺ | 99.528,00 ₺ | 0,00 ₺ | 184.043,00 ₺ |
| 3.0L TDI V6 4MOTION 8AT AWD (286 HP)8-speed automatic · | Dizel | 55.837,00 ₺ – 60.905,00 ₺ | 99.528,00 ₺ | 0,00 ₺ | 184.043,00 ₺ |
| 3.0L TSI V6 4MOTION 8AT AWD (340 HP)8-speed automatic · | Benzin | 55.837,00 ₺ – 60.905,00 ₺ | 123.282,00 ₺ | 0,00 ₺ | 207.797,00 ₺ |
| 3.0L TSI V6 8AT AWD (340 HP)8-speed automatic (tiptronic) · | Benzin | 55.837,00 ₺ – 60.905,00 ₺ | 102.735,00 ₺ | 0,00 ₺ | 187.250,00 ₺ |
| 3.0L TSI V6 eHybrid 4MOTION 8AT AWD (381 HP)8-speed automatic Tiptronic · | Plug-in Hibrit | 55.837,00 ₺ – 60.905,00 ₺ | 102.735,00 ₺ | 0,00 ₺ | 187.250,00 ₺ |
| 3.0L TSI V6 eHybrid 4MOTION 8AT AWD (381 HP)8-speed automatic · | Plug-in Hibrit | 55.837,00 ₺ – 60.905,00 ₺ | 25.113,00 ₺ | 0,00 ₺ | 109.628,00 ₺ |
| 4.0L TDI V8 8AT AWD (421 HP)8-speed automatic (tiptronic) · | Dizel | 132.712,00 ₺ – 144.770,00 ₺ | 92.063,40 ₺ | 0,00 ₺ | 256.948,40 ₺ |
Bu sayfa neden farklı?
Tek bir motoru değil, 2023 yılında bu modelde bulunan motor/versiyonları aynı kullanım senaryosunda karşılaştırır. Böylece motor seçiminin MTV, tüketim ve toplam yıllık gider üzerindeki etkisi doğrudan görülebilir.