Model-yıl maliyet merkezi • 2026
2011 Volkswagen Phaeton Yakıt Maliyeti
11 motor/versiyon için 15.000 km/yıl referans kullanımla hesaplanmış maliyet aralığı.
Yıllık nakit maliyet aralığı128.672,50 ₺ – 218.841,50 ₺
Yakıt / enerji aralığı105.748,50 ₺ – 165.517,50 ₺Versiyon ve tüketim değerine göre.
2011 Phaeton motor seçenekleri
| Motor / versiyon | Yakıt | MTV aralığı | Yakıt / enerji | Sigorta ref. | Yıllık toplam |
|---|---|---|---|---|---|
| 3.0 TDI Tiptronic 4Motion 3L Dizel 240 HP AutomaticAutomatic · Sedan | Dizel | 6.255,00 ₺ – 6.255,00 ₺ | 105.748,50 ₺ | 0,00 ₺ | 138.147,50 ₺ |
| 3.0 TDI Tiptronic 4Motion L 3L Dizel 240 HP AutomaticAutomatic · Sedan | Dizel | 6.255,00 ₺ – 6.255,00 ₺ | 105.748,50 ₺ | 0,00 ₺ | 138.147,50 ₺ |
| 3.0L V6 TDI 6AT AWD (240 HP)6-speed automatic · | Dizel | 6.255,00 ₺ – 6.255,00 ₺ | 105.748,50 ₺ | 0,00 ₺ | 138.147,50 ₺ |
| 3.6 Tiptronic 4Motion 3.6L Benzin 280 HP AutomaticAutomatic · Sedan | Benzin | 12.624,00 ₺ – 12.624,00 ₺ | 130.131,00 ₺ | 0,00 ₺ | 168.899,00 ₺ |
| 3.6 Tiptronic 4Motion L 3.6L Benzin 280 HP AutomaticAutomatic · Sedan | Benzin | 12.624,00 ₺ – 12.624,00 ₺ | 130.131,00 ₺ | 0,00 ₺ | 168.899,00 ₺ |
| 3.6L V6 FSI 6AT AWD (280 HP)6-speed automatic · | Benzin | 12.624,00 ₺ – 12.624,00 ₺ | 130.131,00 ₺ | 0,00 ₺ | 168.899,00 ₺ |
| 4.2 Tiptronic 4Motion 4.2L Benzin 335 HP AutomaticAutomatic · Sedan | Benzin | 17.705,00 ₺ – 17.705,00 ₺ | 142.687,50 ₺ | 0,00 ₺ | 186.536,50 ₺ |
| 4.2 Tiptronic 4Motion L 4.2L Benzin 335 HP AutomaticAutomatic · Sedan | Benzin | 17.705,00 ₺ – 17.705,00 ₺ | 142.687,50 ₺ | 0,00 ₺ | 186.536,50 ₺ |
| 4.2L V8 6AT AWD (335 HP)6-speed automatic · | Benzin | 17.705,00 ₺ – 17.705,00 ₺ | 142.687,50 ₺ | 0,00 ₺ | 186.536,50 ₺ |
| 6.0 Tiptronic 4Motion L 6L Benzin 450 HP AutomaticAutomatic · Sedan | Benzin | 17.705,00 ₺ – 17.705,00 ₺ | 165.517,50 ₺ | 0,00 ₺ | 209.366,50 ₺ |
| 6.0L W12 5AT AWD (450 HP)5-speed automatic · | Benzin | 17.705,00 ₺ – 17.705,00 ₺ | 165.517,50 ₺ | 0,00 ₺ | 209.366,50 ₺ |
Bu sayfa neden farklı?
Tek bir motoru değil, 2011 yılında bu modelde bulunan motor/versiyonları aynı kullanım senaryosunda karşılaştırır. Böylece motor seçiminin MTV, tüketim ve toplam yıllık gider üzerindeki etkisi doğrudan görülebilir.