Model-yıl maliyet merkezi • 2026

2018 Toyota Avensis Yakıt Maliyeti

14 motor/versiyon için 15.000 km/yıl referans kullanımla hesaplanmış maliyet aralığı.

Yıllık nakit maliyet aralığı73.275,20 ₺ – 122.680,50 ₺
Yakıt / enerji aralığı52.252,20 ₺ – 71.914,50 ₺Versiyon ve tüketim değerine göre.

2018 Avensis motor seçenekleri

Motor / versiyonYakıtMTV aralığıYakıt / enerjiSigorta ref.Yıllık toplam
1.6 d MT 1.6L Dizel 112 HP ManualManual · WagonDizel4.354,00 ₺ – 5.220,00 ₺52.252,20 ₺0,00 ₺83.183,20 ₺
1.6 MT 1.6L Benzin 132 HP ManualManual · WagonBenzin4.354,00 ₺ – 5.220,00 ₺70.773,00 ₺0,00 ₺101.704,00 ₺
1.6L 6MT FWD (111 HP)6-speed manual · Dizel4.354,00 ₺ – 5.220,00 ₺52.252,20 ₺0,00 ₺83.183,20 ₺
1.6L 6MT FWD (111 HP)6-speed manual · Dizel4.354,00 ₺ – 5.220,00 ₺52.252,20 ₺0,00 ₺83.183,20 ₺
1.6L 6MT FWD (143 HP)6-speed manual · Dizel4.354,00 ₺ – 5.220,00 ₺57.228,60 ₺0,00 ₺88.159,60 ₺
1.8 CVT 1.8L Benzin 147 HP Continuously variable transmission (CVT)Continuously variable transmission (CVT) · WagonBenzin8.948,00 ₺ – 9.775,00 ₺68.490,00 ₺0,00 ₺103.995,50 ₺
1.8 MT 1.8L Benzin 147 HP ManualManual · WagonBenzin8.948,00 ₺ – 9.775,00 ₺69.631,50 ₺0,00 ₺105.137,00 ₺
1.8L 6MT FWD (147 HP)6-speed manual · Benzin8.948,00 ₺ – 9.775,00 ₺68.490,00 ₺0,00 ₺103.995,50 ₺
1.8L 6MT FWD (147 HP)6-speed manual · Benzin8.948,00 ₺ – 9.775,00 ₺70.773,00 ₺0,00 ₺106.278,50 ₺
1.8L CVT FWD (147 HP)CVT · Benzin8.948,00 ₺ – 9.775,00 ₺69.631,50 ₺0,00 ₺105.137,00 ₺
1.8L CVT FWD (147 HP)CVT · Benzin8.948,00 ₺ – 9.775,00 ₺68.490,00 ₺0,00 ₺103.995,50 ₺
2.0 CVT 2L Benzin 152 HP Continuously variable transmission (CVT)Continuously variable transmission (CVT) · WagonBenzin13.886,00 ₺ – 15.147,00 ₺71.914,50 ₺0,00 ₺112.575,00 ₺
2.0 d MT 2L Dizel 143 HP ManualManual · WagonDizel13.886,00 ₺ – 15.147,00 ₺57.228,60 ₺0,00 ₺97.889,10 ₺
2.0L 6MT FWD (143 HP)6-speed manual · Dizel13.886,00 ₺ – 15.147,00 ₺55.984,50 ₺0,00 ₺96.645,00 ₺

Bu sayfa neden farklı?

Tek bir motoru değil, 2018 yılında bu modelde bulunan motor/versiyonları aynı kullanım senaryosunda karşılaştırır. Böylece motor seçiminin MTV, tüketim ve toplam yıllık gider üzerindeki etkisi doğrudan görülebilir.