Model-yıl maliyet merkezi • 2026
2014 Citroën CITROEN C4 Picasso Yakıt Maliyeti
12 motor/versiyon için 15.000 km/yıl referans kullanımla hesaplanmış maliyet aralığı.
Yıllık nakit maliyet aralığı67.021,80 ₺ – 110.610,50 ₺
Yakıt / enerji aralığı47.275,80 ₺ – 71.914,50 ₺Versiyon ve tüketim değerine göre.
2014 CITROEN C4 Picasso motor seçenekleri
| Motor / versiyon | Yakıt | MTV aralığı | Yakıt / enerji | Sigorta ref. | Yıllık toplam |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.2L PureTech 6MT FWD (130 HP)6-speed manual · | Benzin | 1.689,00 ₺ – 1.689,00 ₺ | 57.075,00 ₺ | 0,00 ₺ | 84.908,00 ₺ |
| 1.6L BlueHDI 5MT FWD (100 HP)5-speed manual · | Dizel | 3.077,00 ₺ – 3.077,00 ₺ | 47.275,80 ₺ | 0,00 ₺ | 76.496,80 ₺ |
| 1.6L BlueHDi 6MT FWD (120 HP)6-speed manual · | Dizel | 3.077,00 ₺ – 3.077,00 ₺ | 47.275,80 ₺ | 0,00 ₺ | 76.496,80 ₺ |
| 1.6L e-HDI 6AT FWD (115 HP)6-speed, Automatic · | Dizel | 3.077,00 ₺ – 3.077,00 ₺ | 49.764,00 ₺ | 0,00 ₺ | 78.985,00 ₺ |
| 1.6L e-HDI 6AT FWD (90 HP)6-speed automatic · | Dizel | 3.077,00 ₺ – 3.077,00 ₺ | 47.275,80 ₺ | 0,00 ₺ | 76.496,80 ₺ |
| 1.6L e-HDI 6MT FWD (115 HP)6-speed manual · | Dizel | 3.077,00 ₺ – 3.077,00 ₺ | 49.764,00 ₺ | 0,00 ₺ | 78.985,00 ₺ |
| 1.6L HDI 6MT FWD (90 HP)5-speed manual · | Dizel | 3.077,00 ₺ – 3.077,00 ₺ | 52.252,20 ₺ | 0,00 ₺ | 81.473,20 ₺ |
| 1.6L THP 6AT FWD (165 HP)6-speed automatic · | Benzin | 3.077,00 ₺ – 3.077,00 ₺ | 63.924,00 ₺ | 0,00 ₺ | 93.145,00 ₺ |
| 1.6L THP 6MT FWD (155 HP)6-speed manual · | Benzin | 3.077,00 ₺ – 3.077,00 ₺ | 69.631,50 ₺ | 0,00 ₺ | 98.852,50 ₺ |
| 1.6L VTi 5MT FWD (120 HP)5-speed manual · | Benzin | 3.077,00 ₺ – 3.077,00 ₺ | 71.914,50 ₺ | 0,00 ₺ | 101.135,50 ₺ |
| 2.0L BlueHDi 6AT FWD (150 HP)6-speed automatic · | Dizel | 7.510,00 ₺ – 7.510,00 ₺ | 53.496,30 ₺ | 0,00 ₺ | 87.150,30 ₺ |
| 2.0L BlueHDi 6MT FWD (150 HP)6-speed manual · | Dizel | 7.510,00 ₺ – 7.510,00 ₺ | 48.519,90 ₺ | 0,00 ₺ | 82.173,90 ₺ |
Bu sayfa neden farklı?
Tek bir motoru değil, 2014 yılında bu modelde bulunan motor/versiyonları aynı kullanım senaryosunda karşılaştırır. Böylece motor seçiminin MTV, tüketim ve toplam yıllık gider üzerindeki etkisi doğrudan görülebilir.