Model-yıl maliyet merkezi • 2026
2018 Citroën C3 Aircross Yakıt Maliyeti
13 motor/versiyon için 15.000 km/yıl referans kullanımla hesaplanmış maliyet aralığı.
Yıllık nakit maliyet aralığı67.054,70 ₺ – 112.509,50 ₺
Yakıt / enerji aralığı46.031,70 ₺ – 74.197,50 ₺Versiyon ve tüketim değerine göre.
2018 C3 Aircross motor seçenekleri
| Motor / versiyon | Yakıt | MTV aralığı | Yakıt / enerji | Sigorta ref. | Yıllık toplam |
|---|---|---|---|---|---|
| 1.2 AT 1.2L Benzin 110 HP AutomaticAutomatic · | Benzin | 2.238,00 ₺ – 2.693,00 ₺ | 74.197,50 ₺ | 0,00 ₺ | 102.807,00 ₺ |
| 1.2 AT 1.2L Benzin 131 HP AutomaticAutomatic · | Benzin | 2.238,00 ₺ – 2.693,00 ₺ | 57.075,00 ₺ | 0,00 ₺ | 85.684,50 ₺ |
| 1.2 MT 1.2L Benzin 110 HP ManualManual · | Benzin | 2.238,00 ₺ – 2.693,00 ₺ | 55.933,50 ₺ | 0,00 ₺ | 84.543,00 ₺ |
| 1.2 MT 1.2L Benzin 131 HP ManualManual · | Benzin | 2.238,00 ₺ – 2.693,00 ₺ | 60.499,50 ₺ | 0,00 ₺ | 89.109,00 ₺ |
| 1.2 MT 1.2L Benzin 82 HP ManualManual · | Benzin | 2.238,00 ₺ – 2.693,00 ₺ | 58.216,50 ₺ | 0,00 ₺ | 86.826,00 ₺ |
| 1.5 AT 1.5L Dizel 120 HP AutomaticAutomatic · | Dizel | 4.354,00 ₺ – 5.220,00 ₺ | 51.008,10 ₺ | 0,00 ₺ | 81.939,10 ₺ |
| 1.5 MT 1.5L Dizel 102 HP ManualManual · | Dizel | 4.354,00 ₺ – 5.220,00 ₺ | 51.008,10 ₺ | 0,00 ₺ | 81.939,10 ₺ |
| 1.6 BlueHDi AT 1.6L Dizel 120 HP AutomaticAutomatic · Hatchback | Dizel | 4.354,00 ₺ – 5.220,00 ₺ | 49.764,00 ₺ | 0,00 ₺ | 80.695,00 ₺ |
| 1.6 BlueHDi MT 1.6L Dizel 92 HP ManualManual · Hatchback | Dizel | 4.354,00 ₺ – 5.220,00 ₺ | 53.496,30 ₺ | 0,00 ₺ | 84.427,30 ₺ |
| 1.6 BlueHDi MT 1.6L Dizel 99 HP ManualManual · Hatchback | Dizel | 4.354,00 ₺ – 5.220,00 ₺ | 46.031,70 ₺ | 0,00 ₺ | 76.962,70 ₺ |
| 1.6 MT 1.6L Dizel 120 HP ManualManual · | Dizel | 4.354,00 ₺ – 5.220,00 ₺ | 49.764,00 ₺ | 0,00 ₺ | 80.695,00 ₺ |
| 1.6 MT 1.6L Dizel 92 HP ManualManual · | Dizel | 4.354,00 ₺ – 5.220,00 ₺ | 53.496,30 ₺ | 0,00 ₺ | 84.427,30 ₺ |
| 1.6 MT 1.6L Dizel 99 HP ManualManual · | Dizel | 4.354,00 ₺ – 5.220,00 ₺ | 49.764,00 ₺ | 0,00 ₺ | 80.695,00 ₺ |
Bu sayfa neden farklı?
Tek bir motoru değil, 2018 yılında bu modelde bulunan motor/versiyonları aynı kullanım senaryosunda karşılaştırır. Böylece motor seçiminin MTV, tüketim ve toplam yıllık gider üzerindeki etkisi doğrudan görülebilir.